Tři měsíce na Galapágách

Dominika Novakova - Galapagy IMG_8005

Galapágy. Ztracený svět na opačné straně zeměkoule. Svět, kde vám tuleni zabírají místa na lavičkách, pěnkavy ujídají z talíře a ve frontě na rybu stojíte za pelikánem. Svět unikátní a vratký.

„Že bychom pracovali na Galapágách?“ Znělo to jako sen, naprosto nereálná představa. Pro jednou nám naše práce nestála v cestě, ale umožňovala ji. Na ostrovech došlo během poslední doby k značnému přemnožení psů a koček, kteří ohrožují tamní jedinečné druhy. Odpovědí na tento stav je vznik neziskové organizace, jenž má za úkol zajistit zdravou populaci psů i koček. A tak jsme jeli.

Vyprávění o rytmech galapážského života, slepičím pařátu v polévce, potápění se žraloky, opalování se s tuleni, o mořské nemoci a o každodenních strastech veterináře.

Veterinářka, pejskařka a amatérská fotografka. Je autorkou cestopisů pro online magazín Emontana a časopis Koktejl. Baví jí nosit baťoh a nechávat starosti pod kopcem. Zbožňuje hory, dobrodružství a nedotčenou přírodu. Filip ji nutí jíst a odpočívat.

Veterinář, amatérský fotograf a milovník exotických zemí. Má rád cizokrajné savce a plazy a má za sebou kromě jiného i stáž v Koalí nemocnici. Dominika ho nutí chodit do kopce, ačkoliv by raději prozkoumával džungle na tropických ostrovech.