Uganda a Tanzanie – ráj zvířat

Marek Kovar - uganda a tanzanie (9)

Zelená perla Afriky, jak místní nazývají Ugandu, nabízí možnost setkat se s největšími primáty světě z oka do oka. Čas strávený s gorilami horskými je nezapomenutelným zážitkem na celý život. Kromě goril podnikneme i méně náročný trek za šimpanzi v lese Kalinzu.

Národní park královny Alžběty nebo kanál Kazinga zase nabízí nepřeberné možnosti pro milovníky různých druhů zvířat. Aby nebylo safari málo, přesuneme se do Tanzanie. Dojedeme až na samotný sever proslulého parku Serengeti, kde každý rok přebíhají tisícihlavá stáda pakoňů řeku Mara. Shlédneme do „zahrady ráje“, jak bývá někdy označován kráter Ngorongoro, a navštívíme „sloní ráj“ v Tarangire. Nezapomeneme ani na život Masajů, mistry kováře z kmene Datoga a vyrazíme na lov s muži kmene Hadzabe.

Koná se:

Kolem Světa | 17. 03. 2024 | Stage Livingstone | 17:10 - 18:00 | detail festivalu

Marek je absolventem Fakulty strojní ČVUT a Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, člen Honors Academia, ředitel matematické soutěže Pangea a licencovaným průvodcem, takže s ním můžete vyrazit i nějakou dobrodružnou cestu. Největším koníčkem je pro něj cestování, možná hraničící doslova s vášní. Rád o cestování vypráví, píše, promítá fotografie. Kromě severní Ameriky několik poslední let strávil mnoho času po Asii a letos konečně i po vysněné Africe. Vše pod heslem: „Co nejvíce vidět, za co nejméně peněz!“.