Uzbekistán a Kazachstán

Beer With Travel - BWT_Kazach_2

Dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Kazachstánu a Uzbekistánu a vyprávějí o tom s lehkostí, humorem a ironií sobě vlastní. Nejdřív málem umrzli v Astaně, pak oslavili v Kazachstánu nevědomky nový rok „Nauryz“ tradiční polévkou „Nauryz Kozhe“ připravovanou z koňského mléka a krup (fakt mňamka). Dostali se ke kdysi obrovskému Aralskému jezeru, stali se členy rady starších v jedné z kazašských vesnic a po celou dobu poctivě ochutnávali všechno pivo i kulinářské dobroty a následně pak testovali úroveň místních toalet převážně tureckého typu.

Nedočkáte se přednášky plné historických dat a zeměpisných pojmů, ale uvolněného vyprávění o lidských příbězích a  svobodě, kterou člověk při cestování zažívá. Lidé v Kazachstánu i Uzbekistánu mají totiž srdce na dlani a člověka, kterého znají pár vteřin, pohostí jako člena rodiny.

Beer With Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Cestování a především sami sebe neb tihle dva kluci v kšiltovkách zrovna dvakrát vážně. Ostatně to také všechno začalo kdysi dávno, někdy mezi osmým a desátým pivem. Tehdy padlo rozhodnutí, že nemá smysl jen sedět v hospodě a snít o dálných krajích. A jak si řekli, tak se i stalo. Vyrazili vlakem na pivo za Polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa - Transsibiřskou magistrálu. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog a dělají cestovatelský stand-up.