2,5 měsíce v Barmě

Katerina Tyrpeklova - barma (4)

V překrásném Myanmaru (Barmě) strávila Kateřina Tyrpeklová celkem 2,5 měsíce. 6 týdnů učila angličtinu, jako dobrovolník, děti z chudých rodin v klášterní buddhistické základní škole v Yangonu. Neučila tak pouze děti od školky po sedmou třídu, ale i malé mníšky a mnišky. Tuto neuvěřitelnou zkušenost tak doplňovali i nově získané zkušenosti ze světa buddhismu. Během šesti týdnů také bydlela u hostitelské rodiny, a tak se z ní pomalu stala Barmánka. Během posledního týdne za ní přijel i její partner Míra, se kterým poslední týden učila a následující 4 týdny po Myanmaru cestovala pouze s batůžkem.

Nádherné zlatem obkládané pagody, kam se člověk podívá jsou ve velké kontrastu s chudými bambusovými chartčemi, čímž země získává autentické kouzlo. Slavná Shwedagonská pahoda, starodávný Bagan, horské vesnice v okolí Hsipaw, otrava jídlem, královská Mandalay, ženy s žirafími krky, Ngapali beach, jízda na kajaku na jezeře Indawgy či 17 hodinová až hororová jízda vlakem nejnižší třídou na pryčnách.

 

Kateřina Tyrpeklová je nadšená cestovatelka a letuška. Do cestování se zamilovala už jako malá. Prozkoumávání České republiky či cestování s „cestovkou“ jí ale nestačilo a tak začala vymýšlet všelijaké dobrodružné cesty na vlastní pěst. Od roku 2015 začala cestovat naplno všemi možnými způsoby. Dlouhodobě cestovala či pracovala na Islandu (4 měsíce), v Norsku (4 měsíce), Gruzii (1 měsíc), Taiwanu (2 měsíce), Myanmaru (2,5 měsíce), Laosu a Kambodži (1,5 měsíce). Už nyní se nemůže dočkat dalšího naplánovaného dlouhodobého cestování i se svým malinkým synáčkem, které prostě bude stát za to!