VAN LIFE: Rok v obytňáku se čtyřmi dětmi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jsme rodina, která našla odvahu vystoupit ze zaběhnutých kolejí a vydala se na cestu NARUBY. Pronajali jsme náš dům, prodali, na co jsme přišli, přihlásili se do domácího vzdělávání, koupili 25 let starý obytňák a vyrazili. Strávili jsme rok na cestě, kde jsme společně poznávali svět pomalého cestování s dětmi, udržitelného způsobu života a domácího vzdělávání.

Naše touha něco změnit, poznat a ukázat dětem to, v čem spatřujeme skutečný smysl, nás přivedla na cestu po evropských ekofarmách, kde jsme pracovali jako dobrovolníci.

Je naší vášní život naruby sdílet a být tak inspirací pro ostatní rodiny, které touží po změně, cestování, společných zážitcích, nebo jim není lhostejný šetrný přístup k přírodě.

 

GAIA CAMPERS

Život na 4 kolech nás učaroval natolik, že jsme se rozhodli umožnit odhalit kouzlo vanlifu i lidem bez dodávek. Milujeme přírodu, cestování a dlouhé roky je naší vášní udržitelnost. Víme, že tyhle tři věci spolu dohromady skvěle fungují a jak nakažlivé umí být. A to už byl jen malý a logický krok ke GAIA CAMPERS.

Výsledkem jsou obytné dodávky, které nejen že mají duši, jsou stavěné s láskou a tím největším respektem k přírodě, ale hlavně jsou jedinečnou možností, jak tyhle vášně sdílet a nabídnout možnost plnit si své sny i ostatním.

Naší největší snahou je nabídnout dodávky, které se nejen že stanou opravdovým  domovem na cestách, ale také nabídnou pohodlí, kompletní vybavení a jejich provoz je v co největším souladu s přírodou. Věříme, že všechny zkušenosti a udržitelné hodnoty udělají z vašich dovolených, výletů nebo pracovních cest jedinečné zážitky.

Tereza (41) i Honza (44) mají dobrodružné povahy. Své starší syny, Matěje (18) a Kryštofa (12) si pořídili v rané dospělosti, celý profesní život podnikali a honili se, jak sami říkají, za dokonalým dětstvím pro své milované ratolesti. Ve výsledku to ale znamenalo věčný shon, taxikaření mezi školou a kroužky a stresující snahu vydělávat dost, aby se dostalo na všechny tabulkové náležitosti moderní rodiny. V roce 2015 do Rychtaříkovic dějství přibyly nové postavy: dvojčata Pepča a Jáchym. Kolotoč povinností se rozjel násobnou rychlostí a i přes velkou radost z rozrostlé rodiny převažovaly u Terezy a Honzy obavy, že jim děti vyrostou dřív, než si je stihnout užít. Postupně v nich tedy začaly hlodat pochyby, zda je konvenční život to, co je všechny opravdu udělá šťastnými. A pravdivá odpověď se nevyhnutelně přihlásila o slovo: tohle štěstí není. Celá rodina se tedy dohodla, že přehodnotí svoje priority a začnou trávit čas pohromadě. Na cestách. Jako dobrovolníci na ekofarmách. V obytňáku!