Vandráci Vagamundos ve Střední Americe

Liska, Revai - vagamundos

Trojice českých dobrodruhů – herci Pavel Liška, Jan Révai a hlavní kameraman Hynek Bernard, alias Vandráci Vagamundos procestovali Střední Ameriku z Panamy do Mexika, aniž by věděli, co je čeká. Poutníci vyrazili na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně jen s tím, co jejich motorky uvezou. Teď objíždí republiku se svými besedami a předávají dál to, co se nevešlo do 8 dílného seriálu na Prima COOL. A konečně vystoupí i v Praze na Festivalu Kolem Světa. Vandráci představí cestu a pokřtí svou společnou knihu Sí vole za přítomnosti kmotra Dr. Miloslava Stingla a povídání bude nejvíce o misi, kterou jim zadal – cestě za Lakandonci.

 

Pavel Liška
Na motorce jezdí od 9 let. První offroad - lehounký stadión s ručním řazením. Jezdil minikáry za Svazarm Liberec. V roce 2011 usednul do sedla BMW 650GS. A protože se mu Révai smál, že má motorku pro děvčata, tak přesedlal na HONDU 1000 Afrika Twin. S tou se vydal na svou velkou cestu.

Honza Révai
V 10 letech poprvé řídil tátova fichtla Jawu 21 a po prvním pádu v zatáčce začal snít o vlastní motorce. Půjčoval si od spolužáků Mustangy, Simsony a dokonce i MZetu. Na svou první motorovou lásku 650GS si musel počkat do třiceti. Po zhruba deseti letech ji přesedlal o třídu výš, a to na 1150 GSA.”

Hynek Bernard
Natáčení v náročných podmínkách se stalo Hynkovi profesí a vášní zároveň. Amazonský prales, Sahara, Kalahari či namibijské duny, íránská poušť či Nazca v Peru, Alpy, Himaláje, Andy, Denali či magické Kilimandžáro - to jsou místa, kde měl to štěstí natáčet. Zaměřuje se na krizové či nízkorozpočtové projekty, kde není možnost operovat s rozsáhlým zázemím. Jezdí na KTM 990 Adventure upravené na expediční cesty.

JUDr. PhDr. Miloslav Stingl (*1930) je český cestovatel, etnograf a spisovatel, který osobně poznal řadu domorodých kultur a zpracoval své zážitky v četných knihách. Je čestným náčelníkem indiánského kmene Kikapú. Miloslav Stingl je na počátku životní osmdesátky, ale paměť má stále jako geniální mladík. Řekněte místo, kde jste byli nebo kam pojedete, a doktor Stingl se změní v nejlepší bedekr, jaký existuje. „Když budete mít čas, zkuste v Indonésii zajet na Pulau Madura, až tam budou býčí závody... Nevynechejte tenhle arménský kostel ...