Velikonoční ostrov a Rapa Nui Project

JANA BURGER - IMG_5037

Rapa Nui Project založila Jana Buerger před 6 lety pod záštitou prezidenta Václava Havla. V rámci projektu zorganizovala již 4 návštěvy královen Velikonočního ostrova. Nyní byla zvolena další aktuální královna Rapa Nui 14.2.2016- je volenou kulturní ambasadorkou ostrova na 1 rok. Jany 14náctá cesta na Rapa Nui je nejen na volbu nové královny, ale zopakuje si expedici před 10 lety s Ing Pavlem Pavlem. Je k 30.výročí společného experimentu P.Pavla a T.Heyerdahla na Ahu Tongriki.

Velikonoční ostrov je nejen jedno z největších tajemství této planety, ale jeho kultura je díky dlouholeté izolaci naprosto unikátní a Rapa Nui Project se snaží ji podporovat a prezentovat v rámci Evropy.

Dr. Jana Bürger, cestovatelka, která se již 15 let věnuje Velikonočnímu ostrovu. Sama ostrov navštívila 12x. Ze společné cesty s Ing. Pavlem Pavlem natočila film pro ČT „Návrat na Rapa Nui“. V roce 2010 založila Rapa Nui project pod záštitou Václava Havla na podporu kultury a vzdělání obyvatel Velikonočního ostrova a rozvoje vzájemných kulturních vztahů mezi Českou republikou a Velikonočním ostrovem. V rámci Rapa Nui projektu se již realizovaly 4 cesty královny a tanečníků ostrova do Evropy, výstava fotografií Stefanie Pauly, autorky knihy o ostrově, přednášky po celé republice i s tanečním vystoupením, TOURFILM 2014–2015. Organizuje v rámci CK cesty do Jižní Ameriky, Polynesie a samozřejmě na Velikonoční ostrov.