WALK FOR HELP (LADAKH, SPITI)

VACLAV MALINSKY -6

Walk for Help je dobročinný projekt, který dává cestování hlubší význam. Walk For Help boří mýty a zažité představy o tom, že cestování je nákladné, že pomoc je výsadou bohatých a nedostane se potřebným a že svět okolo nás je sobecký. Parta dobrodruhů se ve spolupráci s Mostem ProTibet a Charitou ČR vydala do indického Himálaje s cílem upozornit na nelehkou životní situaci obyvatel severní Indie, Tibetu a Nepálu a svojí cestou podpořila vzdělání v místních klášterech a školách.

Václav Malinský – cestovatel, dobrodruh, fotograf, blogger, který se rozhodl svými cestami pomáhat potřebným. Na jaře letošního roku přešel celou ČR (800 km) v rámci svého projektu Pěšky pro Matěje, čímž podpořil malého Matěje Kociána, který je již šestým rokem v kómatu. V létě v rámci projektu Walk for Help a ve spolupráci s Mostem ProTibet a Charitou ČR uspořádal dobročinnou cestu do Indického Himálaje s cílem upozornit na nelehkou situaci tibetského, nepálského a indického obyvatelstva a podpořit místní kláštery a školy. V současnosti má v plánu další charitativní akce v rámci Walk for Help.  

Cestovatel, právník se specializací na lidská práva, otec myšlenky Walk for Help uskutečnil v loňském roce 370 km dlouhý charitativní trek Walk for Syria, kterým společně s kamarádem Koudym vybral 267 807 Kč pro Charitu ČR na pomoc obětem krize v Sýrii. V letošním roce spojil své síly s Václavem a dalšími čtyřmi lidmi a vyrazil na dobročinný trek Walk for Help. Tato cesta byla zaměřena na propagaci projektů nevládních organizací MOST ProTibet a Charity ČR, kteří v regionu pomáhají mnichům v klášterech, rozvoji škol a také s obnovou infrastruktury po ničivém zemětřesení v Nepálu. V současnosti se spolu s ostatními připravuje na charitativní cesty v rámci České republiky.