Wontanara – Guinea

wontanara5

Táňa Bednářová je koordinátorkou programů obecně prospěšné společnosti Wontanara. Wontanara se zabývá již 16 let mezinárodní rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou (Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku, rozvojové projekty v oblasti školství a zdravotnictví v Guineji, projekt programů globální rozvojové výchovy a osvěty nejen ve školách)
“ Díky vaší pomoci a díky aktivní spolupráci místních komunit jsme postavili již 7 škol, které umožňují vzdělávat se více než 3000 dětem. „

 

Bc. Táňa Bednářová (koordinátorka projektů rozvojové spolupráce) se přes 20 let aktivně podílí na dobrovolnických projektech a aktivitách v oblasti společensko-kulturní, lidskoprávní a v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce, zakladatelka o.p.s. Wontanara (1999), spoluzakladatelka a iniciátorka mnoha dalších neziskových organizací a projektů. Od roku 1999 navštívila Afriku, především Guineu, více než 30krát. Strávila tam spoustu času a vynaložila hodně energie. Tyto náročně nasbírané dlouholeté zkušenosti celkově obohatily nejen její profesní ale i osobní život. Toto poznání a zkušenosti úročí při realizaci projektů rozvojové spolupráce s důrazem na udržitelnost, smysluplnost a maximální zapojení místních lidí.