Jak fotit na cestách II.

NEDELE

TÉMA – architektura, krajina, zvířata

Vyrážíte na cestu s foťákem a říkáte si, že by třeba ty fotky mohly být o něco lepší, než minule? Chcete z nich mít radost, předvést je kamarádům na internetu či udělat soukromé promítání nebo cestovatelskou přednášku?

Do míst, kam se chystáte, se nejspíše podruhé nepodíváte. A těch příležitostí pro skvělé fotky budě hodně a byla by škoda je nevyužít. Pro začátek stačí málo a vaše fotky mohou být násobně lepší!

Jak pracovat s expozicí, se světlem, s nastavením foťáku, jaký zvolit styl a kompozici… jak na krajinu, aby do ní následně fotografie přímo vtahovala… jak oslovit Asijskou babičku připravující na ulici jídlo… jak na zvěř v pralese, která neví, že se zrovna teď nemá hýbat…

A mnoho dalších vychytávek, tipů a rad. Praktické ukázky fotografií ze všech koutů světa, jako Írán, Tádžikistán, Sumatra, Bali, Jáva, Vietnam, Nový Zéland a další.

 

Severomoravský rodák (*1982), vystudovaný systémový inženýr a ekonom, aktuálně žijící v Praze a pracující jako produktový specialista v IT firmě. Sporťák, cestovatel, vášnivý fotograf a pianista. Začátkem roku 2017 si sbalil batoh a vyrazil na rok a půl dlouhou sólo cestu, během které projel velkou část Jihovýchodní Asie, Austrálii a Nový Zéland.

Pražský rodák (*1984), profesionální fotograf, produktový specialista, lektor a vášnivý cestovatel. Věnuje se především reportážní fotografii se zaměřením na eventy, konference a sport. I ve volném čase nesundá "foťák z oka" a cestuje zejména do méně objevovaných zemí.