Z Antarktidy na Velikonoční ostrov

Jiri Soural - Velikonocni ostrov (2)

Je jen málo míst na naší planetě neovládnutých člověkem. Antarktida je jedním z nich. Pustí nás k sobě na návštěvu, ale trvale tam žít nemůžeme. Přestože mrazivá a zdánlivě nehostinná, je plná života. Příroda je tu na dosah ve své nejčistší formě. Zvířata se nás nebojí a neutíkají před námi. Antarktida je fascinující svět bizarních scenérií, divoké přírody a extrémních podmínek.

A jedno z nejodlehlejších míst na Zemi, Velikonoční ostrov – Rapa Nui, oplývá tajemností a mystikou. Obří sochy moai jsou jako němí svědkové vývoje tamní civilizace. Stojíte pod nimi, s hlavou vzhůru jim hledíte do očí a zažíváte elektrizující atmosféru.

Objevovat tato místa je jako skok do jiných světů. Tolik odlišných od našich běžných životů. Pojďte se ponořit do vyprávění o velké cestě na konec světa – z Antarktidy na Velikonoční ostrov.

Nadšenec cestování a fotografování, posledních několik let si tím plním své klukovské sny. Každý rok podnikám několik cest do světa, moje srdeční záležitost jsou polární kraje. Přestože nejsem profesionální fotograf, dávám si na fotografiích z cest záležet a pečlivě je vybírám. Byl bych rád, aby lidé, kteří je uvidí, pocítili krásu a genius loci míst, která jsem navštívil.