Západní Afrika – dobrodružství až na hranu

Simon Dosedel - zapadni afrika (6)

„Přijďte si poslechnout přednášku o tom, jak se tři kluci vypravili poznávat opravdový svět do Západní Afriky a neměli tušení, co je tam čeká.

Vše se zkomplikovalo, když jeden z kamarádů ležel v horečkách s malárií a druhý jel sám do Monrovie na ambasádu zajišťovat další cestovní doklady. Zbývající člen výpravy se pak v noci snažil sehnat jídlo a pitnou vodu, při tom byl oloupen o mobil, načež začala honička na motorkách jak z agenta 007…

Když k tomu připočteme rvačku s pohraničníky, vychází nám pořádná porce až neuvěřitelných zážitků.“

Jsme dva kamarádi, co spolu procestovali kus světa. Cestujeme vždy vlastní cestou - na punk: Maximální zážitky, minimální cena. Neb jak se říká: "Zážitky nemusí být pozitivní, hlavně když jsou intenzivní". Což nás vystihuje velmi přesně. Nebojíme se i v nebezpečných zákoutích Afriky či daleké Asie jezdit jako místní na motorkách nebo na korbě nákladních aut. Samozřejmě to má svá rizika a "vysedávání" v nemocnicích a přemlouvání na ambasádách už se stalo skoro pravidelnou součástí našich cest. Tím nechci říkat, že nějak zvlášť vyhledáváme nebezepečí, spíš každou navštívenou zemi chceme poznat doplna a opravdově a předávat dál informace, které nejsou uměle přikrášlené ani zbytečně dramatizované.