Život digitálních nomádů v Thajsku

MAREK TURYNA - Zivot digitalniho nomada v Thajsku  - digital nomad girl

Na světě se začíná dít něco velkého. Mladí lidé přestávají prahnout po kariéře ve velkých firmách a mění košile a kravaty za tílka a žabky. Nebo lépe řečeno, mění “jistotu” za svobodu. Ve světě digitálních nomádů neexistují žádné státy, hranice nebo národnosti. Je to komunita cílevědomých lidí, kteří díky internetu mohou cestovat a pracovat odkudkoliv na světě a budují si mezi sebou silná přátelská ale i pracovní pouta. Strávili jsme zimu v mecce digitálních nomádů v thajském Chiang Mai a těšíme se, až o tom budeme moct vyprávět.

 

Nomád a cestovatel, který odjakživa snil o větší svobodě. Té se mu postupně hodně kostrbatou cestou podařilo dosáhnout, takže navzdory své práci na IT projektech pro velké firmy může s Kristou a synem téměř neomezeně cestovat po Česku a po světě. Home office posunul možnosti cestovatelů na úplně jinou úroveň a když máte navíc ženu, která je se vyžívá v organizaci a zefektivnění všeho, rázem se přistihnete, že jste s rodinou strávili devět ze dvanácti měsíců na cestách. Marek je kliďas, který drží Kristu nohama na zemi, pracant a chameleon, který se dokáže přizpůsobit práci v jakémkoliv prostředí.  

Cestovatelka na plný úvazek, která si prošla prací v korporátu i startupu, aby si uvědomila, že se chce postavit na vlastní nohy. Cestování je její vášeň už od malička, kdy vyrážela za dobrodružstvím s rodiči a prarodiči, a vzápětí se svým mužem Markem, se kterým procestovali už padesát zemí světa. Strávili rok na cestách po Asii, Maroku a jižním Španělsku, kde si to hluboce zamilovali. Bylo to narození syna a pandemie, které je přiměli přehodnotit svoje priority a zaměřit se naplno na cestování po Česku. Dnes sleduje jejich tipy na výlety na profilech a v aplikaci Úžasná místa přes 1 milion Čechů a ze záliby se postupně stala rodinná firma, do které je zapojená i Kristy máma.