Život digitálních nomádů v Thajsku

MAREK TURYNA - Zivot digitalniho nomada v Thajsku  - digital nomad girl

Na světě se začíná dít něco velkého. Mladí lidé přestávají prahnout po kariéře ve velkých firmách a mění košile a kravaty za tílka a žabky. Nebo lépe řečeno, mění “jistotu” za svobodu. Ve světě digitálních nomádů neexistují žádné státy, hranice nebo národnosti. Je to komunita cílevědomých lidí, kteří díky internetu mohou cestovat a pracovat odkudkoliv na světě a budují si mezi sebou silná přátelská ale i pracovní pouta. Strávili jsme zimu v mecce digitálních nomádů v thajském Chiang Mai a těšíme se, až o tom budeme moct vyprávět.

 

Cestovatel na plný úvazek, který skončil v práci a snaží se na cestách postavit na vlastní nohy. Cestování je jeho vášeň, navštívili s přítelkyní Kristýnou již pětadvacet zemí světa včetně Maroka a Thajska, které se staly tak trochu jejich druhým domovem. Na cestování je oba nejvíce baví svoboda a nečekané situace, ve kterých se ocitají. Rádi fotí a natáčí videa a nedávno přibrali další koníček: vytvořili cestovatelský blog Doba Letová.cz, na kterém lidem radí z vlastních zkušeností, jak se dá levně a často cestovat po celém světě.  

Cestovatelka na plný úvazek, která skončila v práci a snaží se na cestách postavit na vlastní nohy. Cestování je její vášeň, navštívili s přítelem Markem již pětadvacet zemí světa včetně Maroka a Thajska, které se staly tak trochu jejich druhým domovem. Na cestování je oba nejvíce baví svoboda a nečekané situace, ve kterých se ocitají. Rádi fotí a natáčí videa a nedávno přibrali další koníček: vytvořili cestovatelský blog Doba Letová.cz, na kterém lidem radí z vlastních zkušeností, jak se dá levně a často cestovat po celém světě.