Ztracen na západní Sahaře

MARTIN PULPAN - zapadni sahara (2)

Oblast západní Sahary je vyprahlá, divoká, ale především neuvěřitelně autentická! Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán nás provede od Maroka, přes sporné území Západní Sahary do Mauritánie, kde poznáme především tu pravou Afriku bez přikrášlení, stopneme si nejdelší nákladní vlak na světě, který přes Saharu vozí železnou rudu, a poznáme také starodávné knihovny uprostřed písečných dun Sahary nebo zapadlé oázy.

Putování po západní Sahaře skončíme v Senegalu, kde nasajeme koloniální atmosféru městečku Saint Louis a poznáme africké velkoměsto Dakar. Martin Půlpán navštívil bezmála sto zemí světa, ale cestování po západní Sahaře považuje za jedno z těch nejdobružnějších a nejnáročnějších, které v životě zažil.

Koná se:

Kolem Světa | 17. 03. 2024 | Kongresový sál | 15:55 - 16:45 | detail festivalu

Dobrodruh a cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod přezdívkou Lost Czech Man, je jasným důkazem toho, že k objevování světa není potřeba nic speciálního. Většina jeho cest začíná tak, že vezme malý batoh a vydá se prozkoumávat ta nejzapadlejší místa a regiony. Celkem již navštívil 95 států, ale jeho nejoblíbenější oblastí je právě střední Asie. Žádná poušť pro něj není dost vyprahlá, žádné pohoří dost vysoké a žádná oblast dost nebezpečná na to, aby se jí nevydal prozkoumat. N a jeho přednáškách poznáte nejenom historii jednotlivých států a regionů nebo život zcela obyčejných lidí, ale především budete nevěřícně kroutit hlavou, co vše může jeden člověk zažít, když se rozhodne plnit si svůj cestovatelský sen a ze dne na den změnit svůj život a cestovat světem bez plánu, bez toho, aby ráno věděl, kde bude spát večer!