Španělsko – země, která vás nikdy nezklame

Publikováno: 14. 11. 2022


Spanelsko - clanek (2)

Chcete vyrazit na dovolenou, ale zatím jen tápete prstem po mapě? Vsaďte na Španělsko. Uvidíte, že tahle země vás nikdy nezklame a má toho spoustu co nabídnout. Od bohaté historie, jedinečné kultury, skvělého jídla, nádherného moře až po sportovní vyžití. Tak na co čekáte? Podívejte se na naše tipy a začněte balit kufry!

 

Kdy a kam vyrazit do Španělska

V zimě můžete na dovolenou ve Španělsku vyrazit jak za teplým počasím, především na Tenerife nebo Lanzarote, tak za lyžováním v pohoří Sierra Nevada a Pyrenejích. Na jaře a podzim je ideální doba pro poznávání místních měst, ve kterých se konají nejrůznější festivaly a slavnosti. Třeba Las Fallas ve Valencii, Feria de Abril v Seville, Fiestas del Pilar v Zaragoze nebo největší místní slavnost La Merce, která se koná v Barceloně. Je zkrátka z čeho vybírat. A léto? To je samozřejmě jako stvořené pro chvíle relaxu na španělských plážích a užívání si bohatého nočního života.

 

Počasí ve Španělsku v průběhu roku

Španělské počasí je stejně rozmanité jako místní kultura a geografie. Kromě pevninské části mu totiž náleží i Baleáry, Kanárské ostrovy a města Ceuta a Melilla v severní Africe. Východ a jižní pobřeží této země bývá slunečné, s malým množstvím srážek, mírnou zimou a poměrně stabilním počasím. Sever je zase poměrně deštivým místem a ve vnitrozemí se můžete dočkat častých výkyvů počasí i teplot. V zimě se teploty ve Španělsku pohybují od 10° C až po 20° C, podle toho, ve které jeho části se právě nacházíte. V létě pak od 25° C do 35° C

 

Místa, která ve Španělsku musíte vidět

Cestování do Španělska může mít spoustu důvodů a cílů. Tady jsme pro vás sepsali ty nejoblíbenější z nich.

Města

  • Madrid - hlavní město Španělska je skvělé pro procházky po městě, návštěvu muzeí a galerií. Jmenujme třeba náměstí Plaza Mayor, královský palác, dechberoucí katedrály Panny Marie Almudenské nebo Muzeum Prado.
  • Barcelona – asi nejznámější a nejnavštěvovanější španělské město, které se pyšní místy jako je Sagrada Familia od Gaudího, Casa Batllo, Casa Mila, Picasso Museum nebo krásný Park Güel. A co teprve místní restaurace, bary a kluby.
  • Sevilla – hlavní město Andalusie se považuje za jedno z nejkrásnějších ve Španělsku. Obdivovat tu můžete Sevillskou katedrálu s ostatky Kryštofa Kolumba, náměstí Plaza de Espaňa nebo královský palác Alcázar.

Pláže a moře

  • Pevnina – krásné pláže na Iberijském poloostrově najdete u Barcelony, zapomenout nesmíme ani na oblast Costa Brava nebo Costa de la Luz s nádhernými písečnými dunami.
  • Kanárské ostrovy – tady je rozhodně z čeho vybírat. Nezklame vás žádný z místních ostrovů, ať už jde o Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura nebo Tenerife.
  • Baleáry – nejoblíbenější bývá trojlístek Mallorca, Menorca a Ibiza, přičemž posledně jmenovaný ostrov je jako stvořený pro milovníky nočního života, klubů a nekončící zábavy ve víru tance.

Outdoor a sport

  • Vodní sporty – pro surfing nebo kitesurfing jsou vyhledávanými místy Kanárské ostrovy Fuerteventura a Lanzarote nebo jih ostrava Gran Canaria. Případně i oblast kolem města Tarifa, které najdete na jihu Pyrenejského poloostrova.
  • Potápění – i za potápěním se doporučuje vydat na Kanárské ostrovy nebo Baleáry. Na své si ale přijdete i u pobřeží Costa Brava.
  • Outdoorové sporty – i cyklisté a milovníci turistiky si ve Španělsku přijdou na své. Čeká tu na ně celá řada tras v horách i při pobřeží. A pokud toužíte po raftingu nebo canoyingu, vydejte se na sever Katalánska.
  • Lyžování – za sněhem a sjezdovkami se vydejte do Pyrenejí, do pohoří Sierra Nevada, kde můžete doslova brázdit svah a jít na pláž ve stejný den. Na své si přijdete i ve střediscích kolem Madridu a na severozápadu Španělska.

Cestujte v klidu a pohodě

Nikdo z nás si nechce dovolenou kazit nenadálými problémy a potížemi. Jak se na ně připravit? Sjednáním kvalitního cestovního pojištění. Pořídit si ho zvládnete online, během chvíle a z pohodlí vlastního domova. Stačí se podívat na srovnání cestovního pojištění, ve kterém zohledníte náplň své dovolené. Je totiž rozdíl, jestli se chystáte vyrazit “jen” za lenošením na pláži nebo za zimními sporty. A jakmile si vyberete to nej právě pro vás, stačí pár kliknutí myší a všechny důležité dokumenty vám během chvíle přijdou do vaší emailové schránky. Pojištění začíná platit hned potom, co ho zaplatíte, takže při online platbě kartou to zvládnete klidně i z letiště.

 

Autor: Ušetřeno.cz