Sobota 25.11.2023 (1. hlavní stage)
12.00 – Africké bubny (Akassa Badje)
14.00 – Indický tanec z Rádžastánu (Kintari + Nivedita)
16.00 – Indonéský tanec saman (Kintari)
16.30 – Indický tanec Bharatanatyam (Nivedita)
18.00 – Orientální tanec se šavlí (Jana Mirjam Křížková)
Sobota 25.11.2023 (2. stage Livingstone)
19.30 - Afghánský tanec (Persian Divas)
Neděle 26.11.2023 (1. hlavní stage)
11.30 – Irácký tanec iraqui (Khattya)
14.30 – Indický tanec Bollywood (Studio Naplno)
16.00 – Taichi (Taichi Praha)
16:30 – Tanec khaleegy ze Saúdské Arábie (Khattya)
Neděle 26.11.2023 (2. stage Livingstone)
14.30 – Perský tanec (Persian Divas)
========================================
Nivedita M. Badve je indická tanečnice a choreografka tradičních indických tanců především pak tance Bharatanatyam, která pochází z indického města Pune v provincii Maharashtra. Zde také vede vlastní taneční institut Nada Brahma Nrityalaya. V tanci Bharatanatyam jde ve stopách své učitelky Smita Mahajan. Od vlády státu Orissa získala za své taneční umění prestižní titul Nritya Shiromani. Výuce tradičních indických tanců se věnuje i mimo Indii. V Evropě pak již několik let vede workshopy v ČR, Slovinsku a Bulharsku. Na festivalu vystoupí se svým sólovým tancem Bharatanatyam s názvem Trimurti Kautukam a ve společném tanci se skupinou Kintari, se kterou připravila tradiční tanec z Radžastanu.
Akassa Badjie:
Bubeník a tanečník z Gambie Akassa Badjie hraje na africké bubny djembe. Vystupuje s různými dalšími umělci ať už hudebníky tak i tanečníky. Vede i vlastní kurzy a workshopy.
Na festivalu vystoupí Akassa s bubenickou show na djembe.
Jana Mirjam Křížková:
Tanečnice, lektorka a choreografka Jana Mirjam Křížková se věnuje orientálnímu tanci a jeho fúzím i folklorním stylům již 19 let. Na festivalu vystoupí s tajemným tancem se šavlí.
Taneční skupina Kintari:
Skupina sdružuje české a indonéské tanečnice a v ČR prezentuje tance JV Asie především pak tance indonéské. Všechny vystoupení, workshopy a jiné prezentace skupiny jsou určeny k realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésii (podpora vzdělání chudých dětí). Více na www.kintari.org. Na festivalu vystoupí skupina s dvěma tanci – indickým folklórním tancem z Rádžastánu pod vedením indické tanečnice a choreografky Nivedity a indonéským tancem saman ze Sumatry.
Taneční skupina se věnuje především klasickému i modernímu perskému tanci a tancům Střední Asie. Vystoupení přenáší diváky až do bájné starobylé Persie, kde tanečnice tancem vyjadřují nejen emoce, ale i smysl a krásu přírodních živlů. Skupina tančí i folklórní tance afghánské, gruzínské a arménské, bolywood a orientální tance. Na festivalu vystoupí s tradičním perským a afghánským tancem.
Tai-chi Praha:
Vystoupení taichi v podání školy Taichi-Praha. Trenérkou školy je Jitka Rychnovská (Neumannová). Cílem taichi je porozumění vlastnímu tělu, mysli i duši. Škola Taichi Praha nabízí také výuku taichi v rámci svých kurzů pro veřejnost. Více na www.taichi-praha.cz
Bollywood NAPLNO dance & yoga centre – indický filmový tanec
Taneční studio Naplno dance & yoga centre se stalo oázou a centrem pohybu přímo v samotném centru Prahy. Vedle pravidelných tanečních kurzů, můžete navštívit také jógu, meditace a různé žánrové dýchánky. Na festivalu Kolem světa zatančí bollywoodské tanečnice tohoto studia veselé a pestré bollywoodské choreografie.
Khattya
Kateřina Krupková, vystupující pod uměleckým jménem Khattya, je lektorka a profesionální tanečnice. Orientálním břišním tancům se věnuje 18 let. Je držitelkou několika ocenění z mezinárodních tanečních soutěží. Vede pravidelné taneční lekce pro děti i dospělé, pořádá taneční workshopy, má vlastní taneční studio, ale také spolupořádá taneční soutěž. Věnuje se klasickým stylům břišních tanců, arabským folklorům i moderním fusionům s rekvizitami. Na festivalu vystoupí s tradičním tancem iraqi a tancem khaleegy.