Kavkaz pohledem otce offroaďáka a syna trekaře

Jakub Solc - kavkaz (3)

Radek a jeho syn Jakub promluví o svých letošních expedicích do gruzínského Kavkazu. Každý z nich absolvoval cestu v jinou dobu a trochu jiným způsobem. Zatímco Jakub je vášnivý trekař a milovník hor, Radek preferuje pohyb v terénu offroadovým expedičním speciálem. Dvojice promluví o dvou různých způsobech, kterými si užít dechberoucí panoramata vysokohorského reliéfu Velkého Kavkazu. Přednáška nejen o odlišném pojetí cestování v gruzínských horách, ale také o zážitcích a osobitém charakteru této asijské země.

 

Jakub je nadšený fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, ale také cestovatel zaměřený na horský trekking. Loňské léto absolvoval pěšky téměř 500 km dlouhou cestu severním Švédskem na trailu Kungsleden. Letos se vydal s partou přátel právě do Gruzie, kde na několika různých trecích nachodil přes 200 km.

Radek je profesionální offroadprůvodce, zkušený cestovatel s nebojácnou povahou a znalec aut. Preferuje cestování za pomocí svého offroadového expedičního speciálu. Z jeho koníčku se postupně stala práce a v dnešní době organizuje a vede expedice v terénních vozech do různých zemí Evropy, Afriky i Asie. Letos podnikl dobrodružnou výpravu na Kavkaz po vlastní ose, kde kromě Gruzie, navštívil i Arménii, Turecko a Rusko.