TANEČNÍ VYSTOUPENÍ

Taneční nebo hudební vystoupení se konají v hlavním sále Meridian

SOBOTA 26.11.2022
10:30 – bubenické vystoupení Akassa Badjie (Gambie)
12:00 – orientální tanec (Jana Mirjam Křížková)
14:00 – indonéský tanec z Kalimantanu (Kintari)
18:00 – mexické tance (Dvorana)

NEDĚLE 27.11.2022
13:00 – perský tanec (Persian Divas)
14:30 – vystoupení tai-chi (Tai-chi Praha)
16:30 – indický tanec Bollywood (NAPLNO dance & yoga center)

 

Akassa Badjie:
Bubeník a tanečník z Gambie Akassa Badjie hraje na africké bubny djembe. Vystupuje s různými dalšími umělci ať už hudebníky tak i tanečníky. Vede i vlastní kurzy a workshopy.
Na festivalu vystoupí Akassa s bubenickou show na djembe.

 

 

Jana Mirjam Křížková:
Tanečnice, lektorka a choreografka Jana Mirjam Křížková se věnuje orientálnímu tanci a jeho fúzím i folklorním stylům již 18 let. Na festivalu vystoupí s klasickým orientálním tancem Raks Sharki – egyptský styl břišního tance.

 

 

Taneční skupina Kintari:
Skupina sdružuje české a indonéské tanečnice a v ČR prezentuje tance JV Asie především pak tance indonéské. Všechny vystoupení, workshopy a jiné prezentace skupiny jsou určeny k realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésie (podpora vzdělání chudých dětí). Více na www.kintari.org. Na festivalu vystoupí skupina s tancem z Kalimantanu.

 

Dvorana:
Taneční soubor byl založen před více než 30 lety, z toho 20 let zpracovává lidové tance Mexika. V souboru tančí okolo 20 členů a na repertoáru má 16 choreografií ze sedmi různých regionů Mexika. Více na www.dvoranadance.cz. Na festivalu vystoupí členové souboru s tradičním mexickým tancem Jarabe Tapatio. Jedná se o párový tanec z mexického státu Jalisco.

 

Persian Divas:
Taneční skupina se věnuje především klasickému i modernímu perskému tanci a tancům Střední Asie. Vystoupení přenáší diváky až do bájné starobylé Persie, kde tanečnice tancem vyjadřují nejen emoce, ale i smysl a krásu přírodních živlů. Skupina tančí i folklórní tance afghánské, gruzínské a arménské, bolywood a orientální tance. Na festivalu vystoupí s tradičním perským tancem.

Tai-chi Praha:
Vystoupení taichi v podání školy Taichi-Praha. Trenérkou školy je Jitka Rychnovská (Neumannová). Cílem taichi je porozumění vlastnímu tělu, mysli i duši. Škola Taichi Praha nabízí také výuku taichi v rámci svých kurzů pro veřejnost. Více na www.taichi-praha.cz

 

 

Bollywood NAPLNO dance & yoga centre – indický filmový tanec
Taneční studio Naplno dance & yoga centre se stalo oázou a centrem pohybu přímo v samotném centru Prahy. Vedle pravidelných tanečních kurzů, můžete navštívit také jógu, meditace a různé žánrové dýchánky. Na festivale Kolem světa zatančí bollywoodské tanečnice tohoto studia veselé a pestré bollywoodské choreografie, které se snoubí s klasickým indickým tancem Kathak pocházející ze severu země.