Tance 2022

SOBOTA 19.3. v 15:45
Indický bollywood (NAPLNO dance & yoga centre)

Taneční studio Naplno dance & yoga centre se stalo oázou a centrem pohybu přímo v samotném centru Prahy. Vedle pravidelných tanečních kurzů, můžete navštívit také jógu, meditace a různé žánrové dýchánky. Na festivalu Kolem světa zatančí bollywoodské tanečnice tohoto studia veselé a pestré choreografie, které se snoubí s indickým svátkem barev, jara a znovuzrození – Hólí, který letos připadá na 17. Března.

Bollywoodský tanec = indický filmový tanec je především o vyprávění příběhu. Písně jsou ve filmech z určitého důvodu – například oslava, svádění, smutek. Tanec vychází ze slov a nálady dané písně, takže když jej tančíte, naplno ho prožíváte. Bollywoodský tanec je sám o sobě fúzí všech tanečních stylů – najdete v něm jak prvky tradičních indických tanců, tak i latino, moderny, folkloru a dokonce i baletu. Bollywood a jeho svět je o fantazii a půvabu, nejsou zde žádné limity pro kreativitu. Bollywoodský tanec je nejen fantastický pohyb, ale také veliká radost. Dovoluje vám na chvíli utéci z tvrdé reality a být tak emocionální, energický až kýčovitý, jak jen chcete být, bez omluvy. Bollywoodský tanec je velmi rozmanitý, jeden může být tradiční, něžný, zasněný, zatímco jiný velmi odvážný, sexy a moderní.

 

NEDĚLE 20.3. v 11:45
KINTARI dance group představí indonéský tanec Bajidor kahot (indonéský tanec s vějíři z Jávy, který bývá tančen na svatbách a jiných slavnostech).
KINTARI DANCE GROUP je česko-indonéská taneční skupina, která sdružuje české a indonéské tanečníky, aby společně v ČR prezentovali indonéskou kulturu formou tanečních vystoupení a workshopů a získávali tak potřebné finance na realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésii, které jsou zaměřeny na vzdělání chudých dětí.

 

NEDĚLE 20.3. v 15:45
PERSIAN DIVAS zatančí Perský tanec
PERSIAN DIVAS je taneční skupina, která se věnuje především klasickému i modernímu perskému tanci a tancům Střední Asie. Inspirace, mnohaletá praxe, absolvování odborných seminářů a vzdělávacích programů včetně profesionálních kostýmů unáší diváky až do bájné starobylé Persie, kde se tancem vyjadřují nejen emoce, ale i smysl a krása přírodních živlů. Skupina má dále v repertoáru i folklórní afghánské, gruzínské i arménské tance včetně orientálního tance.
Perský tanec je velice ladný a ženský. Především paže tanečnice a její výraz dodávají tanci jemný intrikovaný nádech. Inspiraci čerpá z přírodních živlů (voda, vítr, oheň, země) a proto může být leckdy nepředvídatelný a plný dynamických otoček. Zároveň tanečnice vyjadřují emoce a pocity tím nejhlubším způsobem právě s pomocí perského tance, který je často doprovázen příběhem.