Tradiční tance

TANEČNÍ SKUPINA RUBEN-DANCE

Ruben-Dance je seskupení profesionálních tanečníků a instruktorů přímo z Karibiku, kteří tanec předávají jako umění, tradici a svou kulturu zde v Čechách již od roku 1996. Nabízejí vysokou kvalitu tanečních vystoupení, párty, miniškoly zábavnou formou, krátké a euforické taneční animace, pravidelné taneční kurzy, víkendové workshopy se svými instruktory a také s pozvanými dalšími špičkovými profesionálními tanečníky ze zahraničí. Nabízejí také celovečerní hudebně taneční programy karibských tanců s originálními kapelami a dj´s z Latinské Ameriky pro veřejné nebo firemní a soukromé akce po celé ČR. Více na www.ruben-dance.cz

 

1. vstup v sobotu 23.3.2013 v 10:45 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Martina Mykisky, Pralesy a sopky Bolívie)

Uvidíme choreografii salsy, která je velmi oceňována tanečními profesionály latinsko-amerických tanců. Jde o kubánský styl, který je velmi oblíbený a rozšířený jak v Jižní Americe, tak i po celém světě. Ve stylových kostýmech nám jej představí výborný tanečník a velmi známá osobnost české salsa scény, Ruben Peguero z Dominikánské republiky s jeho velmi talentovanou taneční partnerkou Lenkou Vackovou, která je jediná česká tanečnice v tanečním seskupení Ruben-Dance.

2. vstup v sobotu 23.3.2013 ve 12:00 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Dana Přibáně, 20 000 km Jižní Amerikou)

Uvidíme světově známý karnevalový tanec z největšího státu Jižní Ameriky, brazilskou sambu, v podání třech výborných a krásných tanečnic. Jsou to Sula Gomes a Taiany Delmiro z Brazílie a Ivania Rodriguez z Kuby. Stylové nádherné kostýmy jsou symbolem brazilského karnevalu.

 

TANEČNÍ SKUPINA KINTARI

Taneční skupina Kintari sdružuje indonéské a české tanečnice, které formou tanečních pořadů, celovečerních show, workshopů a kurzů prezentují v České republice indonéský tanec. Ve svém repertoáru mají tance z Bali, Jávy, Sumby, Sumatry a Kalimantanu. Výtěžek z jejich aktivit je věnován na rozvojové projekty, které Kintari realizuje v Indonésii na ostrově Lombok. Více o jejich projektech a vystoupeních na www.kintari.org

1. vstup v sobotu 23.3.2013 ve 14:30 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Vladimíra Lemberka, Madagaskar bez DPH)

Uvidíme tradiční tanec z Bali, Margapati, který patří mezi ceremoniální tance. Znázorňuje pralesního prince, který je tančen ženou. Dle tradice totiž na Bali kladné mužské charaktery tančí ženy. Balijské tance především pak tyto mužské charaktery jsou typické svou expresivností a prudkými pohyby očí. Tančí členky souboru Kintari: Jana Wolfová, Míša Hájková a Líla Mohíni.

2. vstup v sobotu 23.3.2013 v 15:45 – Velký sál KD Ládví (před slosováním ankety)

Uvidíme tradiční tanec z Kalimantanu, Kayau, který je tančen při slavnostech. Tento tanec je symbolem síly, odvahy a sociální odpovědnosti Dayaků. Napomáhá Dayakům ochraňovat kmen proti negativním silám. Tanečnice, které drží v rukou peří, představují ptáky za letu. Tančí členky dospělého i dětského souboru Kintari: Meitria Málková, Imelda Dharmawan, Líla Mohíni, Míša Hájková, Tereza Outratová, Anuvrinda Devi Dasi, Sára Adnanová, Anna Langerová a Lucie Žižková.

 

TANEČNÍ SKUPINA NATYANJALI

Skupina Natyanjali tančí tradiční indický tanec Bharata Natyam pod vedením zkušené lektorky Rasabihari dasi. Tanec vyniká svou vysokou estetičností a výjimečností výrazových prostředků. Indický tanec Bharata Natyam nabízí přirozený zážitek krásy a umění a svou duchovní filozofií vede člověka na cestě neustálého zdokonalování. Bharata natyam je dodnes součástí chrámových obřadů. www.rasabihari.com

1. vstup v sobotu 23.3.2013 v 17:45 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Pavla Béma, Výstup na K2)

Uvidíme tanec Vrindavan sarab jatisvaram, který je jedním z tradičních tanců z bohatého repertoáru Bharata natyam. Tento tanec se skládá z komplikovaných tanečních kroků a je doplněn o krátké scénky z festivalu barev Holi a zábav Krišny. Tančí: Líla Mohini, Anuvrinda Devi Dasi, Pálini, Raila a Zuzka.

 

TANEČNICE DAILA

Choreografka, lektorka, pořadatelka tanečních akcí, kostýmová designérka a tanečnice z Liberce, kterou tanec zavál do nejrůznějších koutů světa. Vítězka řady prestižních soutěží. Mezi nejvýznamnější úspěchy patří osminásobný titul mistryně České republiky, dvojnásobný titul European Bellydancer of the year. Je taktéž 2. vicemistryní světa v orientálním tanci. Věnuje se nejen klasickému orientálnímu tanci, ale také jeho folklórním podobám z celého arabského světa, perským či indickým tancům a Bollywoodu. Jako jediná v ČR prezentuje irácký folklórní tanec- Kawleeya a národní tanec indického státu Maharáštra- Lavani. Často pobývá v Indii, kde má pravidelně několikaměsíční taneční angažmá, v rámci kterého vystupuje na nejrůznějších oslavách, od prostých svateb až po filmové festivaly. Více informací naleznete na www.daila-raks.com.

1. vstup v sobotu 23.3.2013 v 16:30 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Marka Holečka, Nanga Parbat)

Daila představí irácký tanec Kawleeya – tanec z oblasti kolem perského zálivu, vycházející z transových tanců. Při tanci se výrazně používají vlasy. Dodnes je tančen na různých oslavách.

2. vstup v sobotu 23.3.2013 v 19:00 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Miloslava Stingla, Sex v pěti dílech světa)

Moderní baladi a drum sólo – Baladi je egyptský folklórní styl, ze kterého vychází klasický orientální (břišní) tanec. Jde o velmi emotivní a romantické skladby. Bude představeno jeho moderní pojetí s přídavkem tance na bubnové sólo.

 

 

TANEČNÍ SKUPINA TRN V OKU

Taneční soubor Trn v oku přináší svému publiku již více jak 10 let unikátně pestrou nabídku tanečních programů a show z celého světa, se specializací na exotické destinace a netradiční témata. Soubor vystupuje s programy z Asie – Japonska, Číny, Indonésie, Thajska ale i Oceánie – Tahiti, Havaj až po kontinentální programy kabaretních typů, fire show i historických tanců. www.trnvoku.cz

1. vstup v neděli 24.3.2013 ve 12:00 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Lucie Radové, Cesta kolem světa)

 

Uvidíme choreografii představující hned několik asijských stylů – japonskou gejšu, balijskou tanečnici i divokou krásku z Rapa Nui. Netradiční taneční představení souboru Trn v oku.

2. vstup v neděli 24.3.2013 v 15:45 – Velký sál KD Ládví (před slosováním ankety)

Taneční show ve stylu bollywoodských filmů. Hravé a vtipné taneční kreace v pravém indickém stylu.

 

ORGANIZACE CULTURA AFRICA, o.s.

Cultura Africa, o.s. je mostem mezi evropskou a africkou kulturou v České republice. Pořádají vzdělávací programy (nejen) pro děti a mládež, kulturní programy pro všechny příležitosti (plesy, firemní akce, festivaly, apod.), taneční a bubenické workshopy (vhodné i jako stress free nebo team buildingové aktivity), afro Fashion Show aj. Více na www.culturaafrica.org

1. vstup v neděli 24.3.2013 ve 14:30 – Velký sál KD Ládví (před přednáškou Richarda Jaroňka, Nástrahy Afriky)

 

Uvidíme hudebně taneční vystoupení (západoafrické rytmy) v podání Mohamed Camara (Guinea) a Yambi Yeka (Uganda/ČR).